Pasaulinė poezijos diena

2000 metais UNESCO paskelbė kovo 21-ąją Pasauline poezijos diena. Pirmoji Poezijos diena paminėta Paryžiuje. Poezija kilo iš liaudies šokių. Taip senovės žmonės išreikšdavo savo emocijas ir patirdavo iškrovą, atsipalaiduodavo. Tai taip pat buvo ritualas, skirtas dievams garbinti. Seniausiais poetais laikomi Homeras, Heziodas, Pindaras.

Pasaulinę poezijos dieną Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos mokinės Dainora Raudoniūtė (7 kl.), Ineta Kubytė (8 kl.), Žemyna Montvydaitė (I kl.), Gabija Jonauskaitė (II kl.) ir Greta Siminauskaitė (II kl.) paminėjo Plungės rajono 5-10 klasių mokinių užsienio kalbų renginyje „Poezijos balsai“, kuris vyko Plungės Senamiesčio mokykloje. Mokinės apdovanotos padėkomis už dalyvavimą. Renginiui jas ruošė mokytojos Kristina Baranauskaitė ir Jurgita Krasauskienė.