Rajono pradinių klasių mokinių konkursas „Raštingiausias pradinukas-2023“

Rajono pradinių klasių mokinių konkursas „Raštingiausias pradinukas“ vyksta jau 15 metų. Ši graži idėja gimė iš  dviejų skirtingų mokyklų pradinių klasių mokytojų  noro bendrauti ir dalytis patirtimi, skatinti savo vaikus kuo geriau mokėti gimtąją kalbą, rašyti gražiu raštu, be klaidų. Tos dvi pradinių klasių  mokytojos – tai Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus mokytoja  Alma Mikalauskienė ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos mokytoja Alma Tipšienė. Pradžioje buvusi  tik nedrąsi idėja kiekvienais metais įgauna vis didesnį pagreitį ir tampa konkursu, kuriame kiekvienais metais dalyvaujančių skaičius vis didesnis.

Konkursas „Raštingiausias pradinukas“ – vienais metais vyksta Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijoje, kitais – Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje.

Šiais metais Alsėdžiuose sulaukta net 50 dalyvių. Kol pradinukai rašė, jų mokytojos dalijosi patirtimi apie ugdymo pasikeitimus nuo rudens pradedant atnaujintas programas, susipažino su Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, stebėjo mokinių parengtą trumpą meninę programą.

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad šiais metais visos prizinės vietos atiteko mergaitėms.

Rajono 1 klasių  patys raštingiausi mokiniai:

• I vieta – Urtei Šimkutei – Plungės Senamiesčio  mokykla;
  • II vieta – Ligitai Vinciūnaitei  – Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija;
  • III vieta – Aušrinei Černevičiūtei –  Plungės ,,Ryto“ pagrindinės mokykla.

Rajono 2 klasių raštingiausi:

• I vieta –  Aistei Lubytei – Plungės Senamiesčio mokykla;
  • II vieta – Ema Rusytė –  Plungės ,,Ryto‘‘ pagrindinės mokykla;
  • III vieta– Vanesa Kviecinskaitė – Plungės Senamiesčio mokykla.

Rajono 3 klasės raštingiausi:

• I vieta – Dainei Šimkutei – Plungės ,,Ryto“ pagrindinės mokykla;
  • II vieta – Urtei Brasaitei – Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija;
  • III vieta – Emilijai Milašiūtei – Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija.

Sveikiname gimnazijos 3 klasės mokinę Urtę Brasaitę ir jos mokytoją Virginiją Virmauskienę!

Rajono 4 klasės raštingiausi:

• I vieta – Aurėja Galinskaitė iš Plungės ,,Ryto‘‘ pagrindinės mokykla;
  • II vieta – Gabrielė Sakalauskaitė – Plungės ,,Ryto‘‘ pagrindinės mokykla;
  • III vieta – Gabija Antanaitytė – Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos.

Visiems konkurso dalyviams įteiktos organizatorių padėkos, nugalėtojoms – medaliai, knygos ir rašikliai.

Parašius diktantą gimnazijos mokiniai visus konkurso dalyvius pakvietė į improvizuotas kūrybines šokių dirbtuvėles, kur mokėsi  įvairių šokių fragmentų, susiklausymo ir muzikos pajautimo.

Dėkojame gimnazijos pradinių klasių mokytojų metodiniam būreliui – Almai Tipšienei, Virginijai Virmauskienei, Zitai Vagnorienei, Linai Brasienei – už konkurso organizavimą ir svečių priėmimą.

Informaciją parengė Alma Tipšienė