Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Balandžio 27 dieną 8-os klasės mokiniams lietuvių kalbos pamoka vyko bibliotekoje. Prasidėjus 23-iajai Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, Rūta Jurkaitienė, bibliotekos vedėja, pakvietė mokinius dalyvauti įvairiuose renginiuose apie knygų svarbą vaikams ir paaugliams. Mūsų mokyklos 8-okai skaitė vaidmenimis pjesę „Dvynės“, kurią sukūrė IV g klasės mokinė Kornelija Budreckytė. (Abiturientė prieš mėnesį buvo pakviesta į jaunųjų dramaturgų konkurso baigiamąjį renginį Panevėžio J. Miltinio gimnazijoje). Įdomu, kad šia pjese susidomėjo 8-okai, mat jų klasėje mokosi seserys dvynės – Goda ir Gabija. Mergaitės su pasimėgavimu įsikūnijo į kūrinio veikėjų- Selenos bei Danguolės- vaidmenis. Nors kūrinio veikėjoms teko patirti daug išbandymų (tėvų skyrybos, patyčios mokykloje), bet pabaiga laiminga – seserys ir jų tėvai susitaikė. Pjesės autorė Kornelija Budreckytė, klausiusi savo sukurtos pjesės skaitymą vaidmenimis, liko patenkinta mokinių išraiškingumu ir tiki, kad ateityje galbūt ir suvaidinti kai kurias kūrinio scenas būtų galima, nes kūrinyje atsispindi ir šiandien paaugliams aktualios problemos.