Kalėdinė matematika

2021 metų gruodžio 10 dieną, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijoje vyko matematikos viktorina „Kalėdinė matematika“ skirta specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams. Viktorinoje susitiko dvi komandos: Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos mokiniai. Viktorina vyko trimis etapais. Pirmajame etape mokiniai atliko judrias užduotis: matavo klasės ilgi, plotį ir skaičiavo plotą; matavo komandos draugų ūgius. Antrajame etape mokiniai  sprendė įvairius galvosūkius:  skaičiavo kiaušinių virimo laiką, kubelių skaičių statinyje ir kt. Trečiajame etape komandų dalyviai sprendė praktinius, matematikos uždavinius. Juose reikėjo apskaičiuoti kelionės laiką, perimetrą, plotą, tūrį, rasti nežinomus trikampio ir keturkampio kampus. Viktorinos metu mokiniai buvo aktyvūs, linksmi ir dėmesingi. Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir simbolinėmis dovanomis.

Viktoriną organizavo minėtų gimnazijų specialiosios pedagogės Eglė Gedrimaitė ir Miglė Kelpšienė.