emblema little

ALSĖDŽIŲ

STANISLOVO

NARUTAVIČIAUS

GIMNAZIJA

Kartu su iš po žiemos prabundančia gamta kasmet sulaukiame ir Šv. Velykų – didžiausios pavasario šventės. Penktokai per integruotas dailės ir technologijų pamokas margino margučius, gamino stalo dekoracijas.

Projektas prasidėjo susitikimu su Žemaitijos nacionalinio direkcijos Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vyriausiąja specialiste Aldona Kuprelyte, kuri labai vaizdžiai papasakojo apie Šv. Velykų laukimo laikotarpį Žemaitijoje, kaip buvo ruošiamasi šiai šventei, kokios buvo daromos verbos, kokie buvo patiekalai ruošiami, kokiais dažais buvo dažomi margučiai.
Technologijų pamokų metu vaikai buvo supažindinti su velykinio stalo dekoravimo idėjomis, kokias galima pasidaryti velykines puokštes, kaip pateikti pagrindinį šventės simbolį tą mažą Šv. Velykų stebuklą – Margutį, mokėsi lankstyti servetėlę, kaip parinkti staltiesę, diskutavo kokius valgius būtina patiekti Šv. Velykų stalui. Ir patys pasigamino dėkliuką margučiams, panaudodami kartoninį dėklą kiaušiniams sudėti ir savo kūrybinę fantaziją.
Dailės pamokų metu vaikai susipažino su tradiciniais margučių marginimo būdais, raštais ir jų reikšme, dažymu spalva. Dauguma penktokų patys pabandė margučius marginti vašku.

Projekto vadovės dailės mokytoja Lina Ruginienė ir technologijų mokytoja Rita Brasienė

Logo

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
(projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001).

Svetainės lankomumas nuo 2016-09-22
ŠiandienŠiandien61
Šią savaitęŠią savaitę212
Šį mėnesįŠį mėnesį1619
VisoViso146640
Dabar lankosi: 5

Priėmimas į ugdymo įstaigas

Priėmimas į ugdymo įstaigas

TAMO

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

Žemaitijos šaulių (Telšių apskr.) 8-oji rinktinė

Lietuvos šaulių sąjunga

Sveikatiada logo

tevu linija internetas