emblema little

ALSĖDŽIŲ

STANISLOVO

NARUTAVIČIAUS

GIMNAZIJA

Akys pasako apie sveikatą ne tik tai, ar regėjimas geras ar ne, bet žymiai daugiau. Regėjimo sutrikimų priežastys būna įvairios: ligos, paveldimumas, mechaniniai pažeidimai, užteršta aplinka, įtemptas regimasis darbas ir nepatogi, neergonomiška darbo vieta. Mūsų regėjimas silpnėja ir nuo įtempto darbo, sauso oro, netinkamo apšvietimo, netinkamos mitybos, ultravioletinių spindulių, netinkamai parinktų akinių, darbo kompiuteriu, televizoriaus žiūrėjimo, išmaniųjų telefonų ir kt. Atminkite, kad kai kurie sutrikimai gali likti ilgai nepastebėti.
Akys – svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 proc. visos informacijos gauname per akis. Dažniausi vaikų regos sutrikimai toliaregystė, astigmatizmas, mokykliniame amžiuje - trumparegystė, žvairumas, ambliopija (akies tingumas). Daugiausia problemų gydytojams kelia ilgai negydytas ar nenustatytas žvairumas, vienos akies tinginystė dėl žvairumo. Tačiau, jei vaikas laiku profilaktiškai tikrinamas, šios ydos nesunkiai nustatomos ir gydymo rezultatai būna geri.

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje spalio mėnuo skirtas akių priežiūros profilaktikai, akių mankštai. 1 - 4, 8 - II g klasių mokiniai buvo supažindinti su akių ligomis ir jų atsiradimo priežastimis. Pradinukai išklausė paskaitų ciklą „Akys mažiesiems“, o vyresnieji - „Matymas, spalvų pasaulis ir kompiuteris“. Per akių mankštą mokiniai sužinojo, kaip reikia prižiūrėti akis, atlikti regėjimo nuovargį mažinančius pratimus.


Visuomenės sveikatos specialistė
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Inga Virketė

Logo

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
(projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001).

Svetainės lankomumas nuo 2016-09-22
ŠiandienŠiandien64
Šią savaitęŠią savaitę215
Šį mėnesįŠį mėnesį1622
VisoViso146643
Dabar lankosi: 5

Priėmimas į ugdymo įstaigas

Priėmimas į ugdymo įstaigas

TAMO

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

Žemaitijos šaulių (Telšių apskr.) 8-oji rinktinė

Lietuvos šaulių sąjunga

Sveikatiada logo

tevu linija internetas