2018 m. vasario 16 dieną šventėme Lietuvos šimtmetį. Prie Lietuvos valstybės kūrimo prisidėjo net du nuo Alsėdžių kilę 1918 metų Vasario 16-osios akto signatarai — Stanislovas Narutavičius ir Jonas Smilgevičius. Norėdami įprasminti jų atminimą ir darbų tęstinumą kvietėme dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Tikiu aš į ateitį šviesią Tėvynės“.

Konkursui buvo pateikta labai daug kūrybinių darbų: esė, rašinių, atsiminimų, piešinių, paveikslų, kūrybinių darbelių, filmų... Mūsų paskelbtame konkurse dalyvių turėjome ir iš Danijos (Karl Steffensen) bei Lenkijos (Bartek Laskowski, Michal Lenartowicz, Veronika Blonskowska, Kasper Krzyzniewski, Patrycja Lewandowska kartu su vadovais Marek Beyger ir Justyna Radziminska). Konkurso jauniausiam dalyviui ketveri, vyriausiam - aštuoniasdešimt aštuoneri metai. Itin gražius darbelius konkursui pateikė Alsėdžių darželio-lopšelio ugdytiniai: Žilevičiūtė Margarita, Siminauskaitė Žaneta, Kurmytė Vakarė, Andruška Kajus, Lukauskas Vakaris, Rudminaitė Urtė, Vaitkutė Beata, kuriems darbus ruošti padėjo tėveliai ir mokytojos Renata Ciparienė bei Alma Vilnienė. Gražių piešinių sulaukėme iš Platelių meno mokyklos mokinių Ruginytės Vaidos, Šukytės Vanesos, Žliobos Bernardo, Ruginytės Rūtos, Alminaitės Rugilės, Guntaitės Gerdos, Džiogelio Dovydo. Jų mokytoja Lina Ruginienė. Paveikslus ,,Lietuvai“ ir ,,Šimtmečio belaukiant“ pateikė Ingrida Sungailienė, S. Narutavičiaus dvarą nutapė Steponas Januška. Grumblių pradinės mokyklos mokytoja Daina Zabitytė kartu bibliotekininke Siga Jackevičiene bei mokiniais konkursui sukūrė nuotaikingą filmuką ,,Pasveikinkim vieni kitus“.
 Geriausių rašto darbų autoriais išrinkti: Adomas Auga iš Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos (mokytoja Raimonda Rumbinaitė), Ernesas Klimovas bei Kamilė Rauktytė iš Telšių ,,Kranto“ progimnazijos (mokytoja Genovaitė Juškienė). Suaugusiųjų grupėje sulaukėme Jono Rajecko atsiminimų, Valiaus Balandžio ,,Šimtmečio istorijos“ ir Mildos Rekašienės kūrybinio rašinio ,,Atmintį išsaugokim ateinančioms kartoms“.
  Gražiausi darbai papuošė mūsų gimnaziją, o jų autoriai apdovanoti padėkos raštais ir rėmėjų dovanėlėmis.

Filmukas 1

Filmukas 2